on štvrtok, 5 jún, 2008Juhozápad USA – Indiánske leto

V nedeľu 8. júna 2008 o 21:00 hod. Vás Soňa Oravcová pozve na juhozápad USA zažiť skutočné Indiánske leto. Nespočetné množstvo svedectiev všadeprítomných indiánskych kultúr, bizarné tvary a hra farieb stále sa meniacich národných parkov.

Predstavenie starých indiánskych kultúr v presahu dnešnej americkej kultúry. Priblíženie najizolovanejšieho indiánskeho národa Hopi uprostred najrozsiahlejšej rezervácie Navaho, ako aj nespočetné množstvo ďalších svedectiev všadeprítomných indiánskych kultúr (Wupatki, Walnut, Sedona …). Územie Arizóny a Utahu v sebe skrýva kontrasty najstarších geologický pokladov Zeme (geologická učebnica Zeme – Grand Canyon) ako aj skalné bizarné tvary a hru farieb stále sa meniacich národných parkov (Monument Valley, Zion, Bryce). Ticho púšte a majestátnosť najvyšších kaktusov na svete Saguaro len umocňuje spiritualitu tejto krajiny.

Soňa Oravcová – učiteľka geografie na privátnej alternatívnej škole v Bratislave, kde sa venuje tvorbe projektového vyučovania a príprave geografických expedícií pre študentov a vlastnému cestovaniu. Od roku 1998 externe spolupracuje s katedrou didaktiky geografie UK v Bratislave v úlohe fakultnej učiteľky. Popri učení v roku 2002 ukončila štúdium psychológie. V roku 2001 absolvovala študijný pobyt v Prescott – históriu a umenie Native Americans (Hopi, Navaho, …) a následne sa opakovane vracia do oblasti Southwest USA, kde sa venuje fotografovaniu a odhaľovaniu tvarov a farieb Národných parkov Severnej Ameriky.

Zdieľajte!

Napíš reakciu