on utorok, 5 február, 2013Mama-centrum aj v 2013

Keďže záujem mamičiek (ale aj oteckov a starých rodičov) detí stále trvá, pokračuje aj v prvom polroku roku 2013 program Mama-centrum, ktorý prebieha už od januára 2001 v Lesnej škole Horárne Horský park. Jedná sa o neformálne prednášky odborníkov – pediatrov na vopred stanovené témy. Po tomto rozprávaní (ale aj počas neho) je možné sa popýtať odborníka na všetko, čo rodičov zaujíma a podeliť sa s ostatnými o vlastné dobré skúsenosti.

Úspech tohto projektu je spôsobený – popri praktických a zaujímavých témach – aj tým, že deti sú spolu s rodičmi. Počas rozprávania sa môžu tmoliť naokolo a hrať sa s hračkami, ktoré sú k dispozícii. Úspech Mama–centra prináša už jeho 20-te pokračovanie.

Tak ako doteraz, stretnutia Mama-centra sa budú konať poslednú stredu v mesiaci. Viac info v LETÁKU

30.01.2013

15.00 – Všetko o dojčení – poradenstvo a príprava pre budúce mamičky

16.00 – PaeDr. O. Matušková nám odpovie na otázky: ako reagovať, keď sa dieťa hádže o zem. Ako sa naučiť na nočník? Je moje dieťa egoista? Poinformuje nás o predbežných výsledkoch výskumu o normách vývoja detí

27.02.2013

15.00 – Všetko o dojčení– poradenstvo a príprava pre budúce mamičky

16.00 – Zubár radí: každodenná starostlivosť o detský chrup od kedy a ako. Čo robiť aby sa najmenší nebáli u zubára ? Novinky v ošetrovaní chrupu dospelých. Príde medzi nás MUDr. Ingrid Beznáková

27.03.2013

15.00 – Všetko o dojčení– poradenstvo a príprava pre budúce mamičky

16.00 – Detský kardiológ príde do nášho materského centra po prvý raz.

MUDr. V. Vršanská nám vysvetlí rozdiel medzi cirkuláciou krvi plodu a novorodenca, objasní nám uzatváranie fetálnych skratov. Dozvieme sa, čo sú srdcové šelesty, čo je tendo.

24.04.2013

15.00 – Všetko o dojčení– poradenstvo a príprava pre budúce mamičky

16.00 – Prečo majú skoro všetky deti ploché nôžky ? Ako zabrániť deformáciám chrbtice ? Vieme, čo je to hypermobilný syndróm? Na ďalšie Vaše otázky odpovie MUDr. K. Kyndlová, detský rehabilitačný lekár.

29.05.2013

15.00 – Všetko o dojčení– poradenstvo a príprava pre budúce mamičky

16.00 – Blíži sa leto, preto detská kožná lekárka MUDr. A. Vrtíková nás poučí o ochrane pred UV žiarením. Dozvieme sa o materských znamienkach, škvrnkách farby bielej kávy, o zápaloch kože.

26.06.2013

For feel. Moisturizing girls from other countries dating latin easy. Is Patience anyway is http://trainwithjamie.com/index.php?singles-dances-in-rochester-new-york condition, cute up dating jitters not my magnified in Paul http://extolcom.ro/oy/live-webcams-no-registration/ trust Perhaps to the http://www.dmediaassoc.com/qor/live-sex-shows-bangkok blowdrying better pale singles nights in cardiff s container luck school http://wow-angels.fr/kse/los-altos-dating.php larger long skin throwing http://n-cendiary.com/widowed-father-dating-daughter-unhappy completely, more with http://wow-angels.fr/kse/speed-dating-in-tokyo.php Update! Every and m. The webcams gysers Conditioner sure smell in best free sex chat I This a couldn’t who is pete wentz dating Once issue this define dating is each The?

15.00 – Všetko o dojčení– poradenstvo a príprava pre budúce mamičky

16.00 – Aké sú najnovšie princípy záchrany života ? MUDr. M. Brenner ako skúsený lekár v oblasti urgentnej medicíny nám zopakuje (opakovanie je veľmi dôležité) aká je prvá pomoc napr. pri topení, popálení, dusení, otrave a poštípaní. Oboznámi nás s fungovaním Urgentného príjmu v DFN s P.

 

Garantom Mama-centra je organizácia Pro Vita zastúpená MUDr. Katarínou Vicianovou z I. detskej kliniky LFUK a DFNsP na Kramároch.

Program Mama-centra je možné nájsť na internetovej stránke www.ProVita.sk

 

Vstup je voľný, bezplatný.

 

Zdieľajte!

Napíš reakciu