on pondelok, 24 október, 2011Nápad na originálny darček: Lavička v Horskom parku

V Horskom parku je možné umiestniť lavičky, ktoré zakúpia jednotlivci resp. organizácie, buď ako dar pre niekoho, resp. na počesť niekoho, alebo ako spomienku na niekoho, resp. ako decentnú reklamu organizácie a pod.

V každom prípade ale aj v prospech prostredia Horského parku a jeho návštevníkov. Všetky lavičky v parku majú rovnaký štýl, dve železobetónové nohy, päť priečnych drevených prvkov z tvrdého dreva natretých na zeleno, pozinkovaný spojovací materiál. Do operadlových drevených dielcov je možné vytesať meno, resp. symbol, dátum, prípadne umiestniť tabuľku s požadovaným textom. Toto vyhotovenie zapadá do prírodného rázu parku a je tiež na základe dlhoročných skúseností odolné proti počasiu a vandalizmu.

Lavičky sa vyrábajú individuálne na objednávku, nakoľko sa nevyrábajú nikde sériovo.

Postup realizácie je nasledovný:

* Treba prísť na Horáreň Horský park (kontakt 0903 710 888), dohodnúť vyhotovenie a vybrať s pracovníkom nadácie miesto na osadenie lavičky v parku.
* O práci sa uzatvorí dohoda a zaplatí sa  obstarávacia cena lavičky.
* V lehote cca 1,5 mesiaca je lavička vyrobená, osadená a pripravená k odovzdaniu.
* Spolu s 5 – ročnou zárukou,  3 nátermi, montážou, dopravou, osadením v teréne spojovacím materiálom, rezbárskymi prácami, vychádza cena jednej lavičky na 400€.

Momentálne sa lavičky objednať nedajú, pretože železobetónové podstavce, ktoré lavičky držia sa musia objednať veľkokapacitne, na čo bohužial teraz nie sú financie. 

Zdieľajte!

Napíš reakciu