štvrtok, 27 marec, 2008Záhrada Horárne

Záhrada Horárneje súčasťou horárne, priamo na ňu nadväzuje, hlavne z hornej – severnej strany. Poskytuje možnosť príjemného a bezpečného pobytu v čistom prírodnom prostredí, v tesnom kontakte s Horským parkom. Záhrada je otvorená denne od 9.00 do 20:00 počas celého leta.
Pre deti ponúka možnosť rôznorodého kreatívneho hrania, pieskovisko chránené strechou pred dažďom i prudkým slnkom (na noc zakrývané), ďalej prevažovačky, hojdačky, lano na šplhanie, šmykľavky, tabuľu na kreslenie, domčeky, preliezkový domček, hračky, prírodný materiál (dosky, “koláče” dreva a pod.), preskakovačky… Priamy kontakt s domácimi zvieratkami umožňuje výbeh pre kozu, zajkov, miniprasiatka Kiki a Riki a kobylku Niku.
Rodinám a organizovaným skupinám umožňuje prenajať si stôl (stoly) pre usporiadanie detských narodenín a iných osláv pod holým nebom. (Kontakt: teta Monika 0903 553810).
Široká verejnosť ocení možnosť posedenia v prírodnom prostredí s pohostinským servisom kaviarne – čajovne nachádzajúcej sa v horárni.
Záhrada je tiež miestom rozličných programov pre deti, rodiny i verejnosť (výstavy kresieb, gaštanových figuriek, tekvíc, pravidelných programov Obe ruky pravé, Psí deň – Pes Sympaťák, Strašidelný zraz, Pánsky klub (kálanie dreva) a pod.)

Záhrada Horárne Záhrada Horárne


Zdieľajte!

Uzatvorené