on utorok, 15 jún, 2010Premilá Milá míľa

Verejné bežecké preteky Milá míľa (MM), ktoré sa konali 13. 6.2010, boli už jubilejným pätnástym ročníkom. A boli azda ešte milšie ako zvyčajne. Všetko fungovalo, aj počasie ako keby nás chcelo odškodniť za pôvodný termín MM 2010 (15. máj). Vtedy sme museli preteky odriecť, lebo v parku padali stromy. Ich mohutnosť mohli pretekári posúdiť podľa zvyškov kmeňov popri trati.
MM 2010 sprevádzali viaceré pozoruhodné novinky: súťaž družstiev, kategória lama-open, rekordná účasť  a počítačové prepojenie prezentácie, štartu aj cieľa. Súťaž družstiev vyhodnocovala výsledky trojíc prihlásených ako družstvo. Víťazné družstvo získalo pohár Oracle. Pre veľký záujem stala sa súťaž družstiev natrvalo súčasťou pretekov. Lama-open, ľudovo kategória lamákov, poskytla zasa možnosť športového zážitku pre všetkých nešportujúcich, k počítačom „prilepených“ ľudí: možnosť prebehnúť si tú najkratšiu – detskú – trať 🙂 Aj tu sme zaznamenali úspech a logicky padlo rozhodnutie zopakovať lama-open aj v ďalších ročníkoch MM. Mimochodom každý lamák, ktorý dokončil preteky, obdržal certifikát potvrdzujúci absolvovanie trate v osobnom rekorde a dvojité občerstvenie. Počítače zasa priniesli milú inováciu: ihneď po skončení behu tej-ktorej kategórie bola k dispozícii vytlačená výsledková listina.

Preteky postupne vyústili do promenádnej hudby nášho dvorného Salónneho tria. Mnohí pretekári, ktorí sa neponáhľali, zostali v príjemnom prostredí horárne až do večerných hodín.

Protokol a výsledky pretekov TU.

Zdieľajte!

Napíš reakciu