on pondelok, 22 jún, 2009Psí čas na Psom dni

pessym09_3Mimoriadne nevľúdne počasie a trvalé mrholenie striedané dažďom panovali v sobotu 20. júna v Stredisku Horáreň. Doslova psí deň. Prekvapením bolo, že psíčkarská komunita je otužilá a vode odolná. Neuveríte, na Psom dni alias súťaži Pes sympaťák 2009 sa zúčastnilo do 300 ľudí a vari 100 psíkov. Žiadne redukované “akože” podujatie – naopak, plnohodnotná, organizačne zvládnutá akcia, na akú sme v prípadne Psích dní zvyknutí.

Celodenné podujatie sa skončilo o 16. hodine. Úderom tejto hodiny skončil aj – dážď. Nastal polooblačný príjemný večer. Evidentne o osud akcie netreba mať obavy. Prinajmenšom, pokým bude pohromade osvedčený organizačný tím na čele s nezdolnou Danou Absolónovou, neúnavný spíker Richard Vrablec a priazeň starého mesta s radom sponzorov.

Kto nebol môže ľutovať. Psí deň na Horárni je stretnutím ľudí, ktorých zaujíme svet psov, žijúcich medzi ľuďmi, stretnutím najrozličnejších psíčkov a psov, je to malý veľtrh predajcov predmetov a služieb z tejto oblasti, je to prezentácia výcviku, nových “psích” športových odvetví a jednoducho, je to stretnutie ľudí v znamení dobrej idey a vzájomnej priateľskej komunikácie. Podujatie poctil svojou prítomnosťou aj starosta mestskej časti Ing. arch. Andrej Petrek.

Najpôsobivajší – okrem spomenutej vodoodolnosti psíčkarov a ich priaznivcov – boli nesporne viacerí neobyčajne krásni a podmaniví “obyčajní” psi, výborná atmosféra medzi ľuďmi i psami (krížom-krážom navzájom), prekvapujúco široká ponuka služieb, tovarov a aktivít, pohoda.. no skrátka akcia “ako lusk”. (ďalšie info na Petacviv a www.staremesto.sk)

Zdieľajte!

Napíš reakciu