rok 2019

Tančiareň # 1: Pressburger Klezmer Band / 14.júla

Tancuj, tancuj, vykrúcaj! Každoročné tančiarne, ktoré organizujeme počas leta, si našli svojich priaznivcov. A to nielen vďaka príjemnému prostrediu Horského parku, ale aj vďaka výberu vystupujúcich. Do tanca nám pravidelne hrávajú Pressburger Klezmer Band. Pestrosť ich repertoáru nielen dojme, ale dokáže rozhýbať kosti aj tým, ktorí sa tanca boja ako čert svätenej vody!

Aj tento rok rozprúdili “Klezmeráci“ skvelú zábavu naprieč generáciami a roztancovali celé námestíčko. Vážime si, že napriek svojmu nabitému koncertnému programu a cestovaniu po celom svete prídu urobiť dobrú náladu aj medzi nás.

Mazel tov! ☺

 

Tančiareň # 2: TRADITIONAL CLUB REVIVAL / 4.augusta

Aká by to bola tančiareň bez Vlada Vizára! V rôznych obmenách patrí medzi stálice nášho podujatia. Vždy zaručene potešia jazzovými štandardami a inými nadčasovými šlágrami.

Vokál Patrície Páleníčkovej, ten teda vie chytiť za srdce! Vždy citlivo vyberú taký repertoár, pri ktorom sa dá príjemne tancovať vo dvojici, alebo sa len tak zasnene započúvať.

Ďakujeme za skvelú atmosféru nielen kapele, ale aj divákom a tancujúcim!

 

Tančiareň # 3: Daniel Caccia & Friends / 1.septembra

Poslednú prázdninovú tančiareň sme zavŕšili vo veľkom štýle. Pozvali sme si zahraničného hosťa, speváka chorvátskeho pôvodu žijúceho v Nemecku Daniela Cacciu. Znalci ho označujú za jeden z najvýraznejších talentov súčasného vokálneho jazzu v Európe. Na našej tančiarni sa oprel o hudobné majstrovstvo slovenského sprievodného tria Jonáš-Kalász-Valiček.

A krepčilo sa ostošesť! Parket sa roztočil vďaka energickej tanečnej škole B-Swing. Vďaka jej lektorom Hanke a Jakubovi sa diváci naučili základné tanečné kroky swingu. Komu pri tanci vyhladlo, pochutnal si na našom Nadačnom guláši. A veruže, pán spevák sa zastavil aj na tripľu! ☺ Kto si prišiel načrieť z guláša, prispel na podporu Nadácie Horský park.

Za tú ďakujeme nielen všetkým “stravníkom”, ale aj spoločnosti YEME. Vďaka jej podpore sme varili guláš z najkvalitnejších surovín.

Veríme, že takto dobre naladení sa spoločne stretneme pri ďalších tančiarňach aj na budúce leto!

 

 

FOTOGALÉRIU k TANČIARŇAM nájdete na konci tejto stránky...

 

rok 2018

PRESSBURGER KLEZMER BAND -  v nedeľu 8.7. 2018 od 18:00 bude na námestíčku pred Horárňou prvá letná tančiareň, srdečne pozývame. 

TRADITIONAL CLUB REVIVAL -  v nedeľu 12.8.2018 od 18:00 kapela v zložení Patrícia Páleníčková (spev, gitara, bendžo), Igor Čelko (soprán saxofón), Vlado Vizár (trombón), Andrej Šebo (kontrabas), Karol Sucháň (bicie) uvedú populárne skladby klasického džezu.

ADRIENA AND FRIENDS -  v nedeľu 2.9.2018 od 18:00 koncert prinesie pestrú mozaiku autorských piesní Adrieny Bartošovej (spev, klavír), s ktorou hrajú špičkoví muzikanti: Pavol Bereza (gitara), Juraj Griglák (bass,gitara) a akordeonista Boris Lenko. Večer okrem autorskej tvorby spestrí aj výber z jazzových štandardov, bossa novu, či argentínske tango.

 

 Ďalšie plánované akcie na rok 2019 si v nepriazni počasia budeme môcť užiť aj vďaka stanu od   expodom