Malý vianočný TRH

nedele 1. a 15.12.2019 - od 14:00 - 18:00

Milí naši,
to už by ani nebolo predvianočné obdobie, keby sme sa opäť nemali možnosť stretnúť v Horárni na tradičnom Malom vianočnom trhu. Predstavte si, bude to už 8. krát! ☺
Nebude to inak ani tento rok. A keďže nám je spolu tak dobre, trh si spravíme hneď 2 krát. Obdva týždne a v čase netradičnom, zato viac romantickom – poobednom a večernom.

Lesná škola bude znovu príjemne pieckou vykúrená, predzáhradka romanticky osvetlená a tak veríme, že komorná, nefalšovaná vianočná atmosféra určite zahreje na duši každého návštevníka.

Okrem originálnych drobností na predaj pre potešenie blízkych chystáme ako vždy aj dobroty pod zub a do šálok niečo na zahriatie. ☺ Pripravujeme pre vás mäskový aj hlivový gulášík, vďaka YEME k nim bude aj ich famózny chlebík a kvalitné suroviny do nich. A v hrnčekoch 

Veľmi sa už na vás tešíme!

Tím Nadácie Horský park

 

 

Svätojánsky susedský TRH - nedeľa - 23.6.2019 

Ako nám bolo? 

Stretnutia pri komornej atmosfére. Toto stálo na počiatku trhov v priestoroch Lesnej školy. Niekoľkoročnú tradíciu má najmä Malý vianočný trh. Tento rok sme sa rozhodli vyskúšať variant Svätojánskeho trhu. Hoci nám počasie nežičilo, napriek mrholeniu nás odmenili príjemné susedské stretnutia a milí predávajúci. Nechýbalo tu výtvarné umenie, prírodná kozmetika, indické oblečenie, šperky, dobroty či výrobky zdravotne znevýhodnených.

Vďaka štedrej podpore YEME a MECOM sa grilovalo a vládla tu srdečná nálada. Trhovníci si medzi sebou vymieňali vlastné výrobky a stretávali sa tu známi z bližšieho i širšieho okolia Horského parku.

Vrcholom trhu bolo pálenie trápení a nešvárov. Hostia mohli vložiť do špeciálnej škatuľky papierik, na ktorý napísali, čoho sa chcú zbaviť, prípadne za čím chcú urobiť hrubú čiaru. Potom sa na námestíčku medzi Lesnou školou a Horárňou urobila malá vatra a za výdatného bubnovania pod vedením “najznámejšieho bratislavského Afričana“ Thieryho Ebama sa škatuľka spálila. Dobré s nami a zlé preč! ☺

Vám všetkým, ktorí ste sa zúčastnili, patrí veľké ďakujeme, a to nielen za priazeň, ale aj za podporu Nadácie Horský park.

 

GALÉRIU k TRHU nájdete na konci tejto stránky...

 

Svätojánsky susedský TRH

nedeľa - 23. 6. 2019 - 13:00 - 19:00

Vianoce síce ešte nie sú, ale predtým ako sa všetci rozlezieme na dovolenky, budeme spolu v júni v Horskom parku znovu "trhovať"! 

Nadácia Horský park skúša nový koncept a tak si všimnite, že trh sa začína poobede, potrvá do večera a vyvrcholí malým prekvapko-neprekvapkom :)

Nebojte, všetko sa dozviete včas! wink Nateraz len toľko, že hlásiť sa nám môžu potenciálni trhovníci-predajcovia.

Téma trhu je Leto * cestovanie * susedské stretnutia.

Ak by vám prišlo, že by ste vedeli niečo ponúknuť, neváhajte napísať email - originálnym dôvodom "prečo" sú práve vaše výrobky/veci v téme sme veľmi otvorení... cool

Nezabudnite v ňom prosím uviesť nasledovné:
1. Meno a Priezvisko / & značku, pod ktorou tvoríte ...
2. Čo by ste na trhu predávali / odkaz na stranku, alebo pár fotiek ...
3. Alebo máte naozaj kvalitné second hand oblečko/ kabelky, ktoré by ste radi ponúkli susedom a je vám ľúto ich vyhodiť alebo predať cudzím? ...
4. Ste z okolia? / Z ktorej ulice? ... 
5. Odkiaľ ste sa o trhu dozvedeli? ... 

Toto všetko prosím zašlite do 15.6.2019 na email: procha@horaren.sk

Vybraní trhovníci budú mať k dispozícii stôl a lavicu na predaj. "Poplatok" za miesto je súhlas, že 10percent z Vášho predaja pôjde darom Nadácii Horský park na podporu tejto a iných aktivít v Komunitnom centre Horáreň.

Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vaše prihlášky! laughing